отдых на море
Ти де? … А я на морі-і!!

   З телефонної розмови:
   – Ти де?
   – Я відпочиваю в Вилкове в Садибі «Тиха гавань» .
   – А я на морі-і!!
   Зворотній дзвінок через 15 хвилин:
   – Так ти де?
   – Я ж сказав: на морі-і!
   – І я вже на морі-і!!

   Так-так, від Садиби «Тиха гавань» до Чорного моря 15 хвилин їзди на автомобілі.
   Бувалі туристи можуть сказати: «Ми що моря не бачили, щоб туди їздити?». А от і не бачили такого моря, яке в п’ятнадцять кілометрів від міста Вилкове, воно має своєрідну особливість. Це узмор’я де зустрічаються дві водні стихії: прісна дунайська вода і чорноморська солона. Доречно нагадати про унікальність чорноморської води, солоність поверхневого шару моря складає 17% проміле (грам солі в літрі), це в два рази нижче океанічної (35%). Водного резервуару з подібним відсотком солоності води на землі більше не існує, тільки Чорне море! Унікально? Унікально. У контексті цієї інформації, можна повідомити про одну унікальну випадковість: такий же відсоток солоності має людська кров!
   Солоність води у Вилківського узмор’я завжди нижче 17% і цей відсоток непостійний, все залежить від погоди, якщо вітер дме з дельти Дунаю в море, він відтісняє морську воду і тоді відсоток солоності води стає мінімальним. Цікаво? Ще б, засмагаєш, купаєшся в Чорному морі, а вода майже прісна!
   І ще одна цікава інформація для туристів: у Чорне море впадає понад 1000 річок, надходження річкового стоку в море дорівнює 348 км3 прісної води на рік, з цієї кількості 57,5% заносить Дунай.
   А тепер про повітря. Атмосферне повітря тут формується з трьох мікрокліматів, це степове повітря, морське і повітря з масиву Стенсівсько-Жебріянівських плавнів. Про лікувальні властивості подібного мікроклімату написано багато наукових робіт, в радянський час розроблявся проект по створенню тут профільного санаторію. Не встигли … Але повітря-то залишилося те ж і в сьогоднішні дні, і у вас є можливість їм подихати. Для цього треба приїхати в Вилкове, заселитись в Садибу «Тиха гавань» і запланувати поїздку на море. Час займає 15 хвилин, і можете дзвонити друзям та говорити: «Ти де? А я на морі-і!».