Борис Бурда
Кулінарні традиції Вилкове увічнили в книзі, схваленій Борисом Бурдою

   Місто Вилкове, розташоване в дельті Дунаю, здавна славилося своєю риболовлею і кухнею. І саме кулінарні шедеври цього краю стали натхненням для автора книги «Вилкове. Рибна кухня липован: історія, традиції, сучасність» Валерія Чебаненко.
   Письменник розповів, що місто його зацікавило своєю незвичайною культурою, історією, місцем розташування, але найголовнішою цінністю Вилкове є його народ – липовани-старообрядці, які зуміли жити серед іншого етносу, але зберегти свою культуру.
   – Саме липовани створили Вилкове, і кухня це дійсно частина їхньої культури, яка відображає їх характер. Рибна кулінарія липован – природна, легка і весела, – зазначив Валерій Чебаненко.
   У книзі розповідається не тільки про традиції, культуру та спосіб життя в Вилкове, але також в кінці можна знайти добірку кращих рецептів страв місцевої кухні.    Передмову до книги написано відомим одеським письменником, журналістом і телеведучим Борисом Бурдою.
   За його словами, кухня липован дуже незвичайна і в той же час доступна для приготування, а в кулінарній частині книги так докладно розказано про різні тонкощі кулінарних прийомів, що навіть проста людина, яка не працює кухарем, зможе приготувати цю страву.
   Також Борис Бурда зазначив, що якщо б в Одесі, де кухня набагато краще, ніж в будь-якому іншому місті України, був розвинений кулінарний туризм, то поїздка на один день у Вилкове для ознайомлення з їх стравами стала б відмінним доповненням до програми.
   Співавтор книги Юрій Колєв повідомив, що вартість усього проекту становить 150 тис. грн., а перший тираж – 3 тис. примірників. При цьому він додав, що так як Вилкове відвідує велика кількість туристів з Німеччини, він планує перевести цю книгу на німецьку мову, але точне рішення щодо цього буде прийнято приблизно через місяць.
   Придбати примірник «Вилкове. Рибна кухня липован: історія, традиції, сучасність» можна в інтернет-магазинах і в роздрібній книжковій мережі за 180 грн.
Автор Анна Грищук, фото Макс Войтенко

Посилання: http://prawwwda.com/na-dosuge/kulinarnie-tradicii-vilkovo-uvekovechili-v-knige–odobrennoi-borisom-burdoi/